ביוזמת ארגון "לא אלמן ישראל" הורחבו קבוצות התמיכה לאלמנים

מפגש עשיר מלא תוכן עבור קבוצה גדולה של אברכים יקרים אשר נתאלמנו ה"י, מכל גווני הקשת של הציבור החרדי, התקיים במסגרת קבוצות התמיכה והנחיית הורים שיוזם מעת לעת הארגון הנודע 'לא אלמן ישראל'. המפגש הוקדש להעלאת אתגרים ובעיות שונות עימן נאלצים להתמודד האלמנים, ובירור וליבון דרכי ההתמודדות הנכונים, כפי שזכו לשמוע מפיהם של גדולי העוסקים בתחום.

ערב מכונן זה, הוא אחד מיני רבות המאורגן ע"י 'לא אלמן ישראל' אשר בהוראת מרנן גדולי ישראל שליט"א נטל על עצמו להקל על אלמנים אשר בעוה"ר נאלצים להתמודד עם קשיים שונים. וכמי שחרט על דגלו את המקצועיות והיכולת לסייע לכל מיני מצבים וכו', מקיים הארגון פעילויות שונות ומערך שוטף של עזרה וסיוע לאלמנים ומשפחותיהם. בנוסף, מקיים הארגון סדנאות ייעוץ במכלול נושאים, וכן שבתות התאחדות ומנוחה באתרי נופש, ייעוץ מקצועי רב תחומי, ותמיכה פיזית ונפשית כפי הצורך.

במפגשים וקבוצות התמיכה בכל הארץ, עוסקים המשתתפים במגוון נושאים רגשיים ובקשיים טכניים שמלווים אותם. "קודם כל אני שמח מאד על המיזם הזה", אומר מ', אחד המשתתפים, ששיכל את רעייתו בשנה האחרונה: "עד היום לא היה אף גורם  שלקח על עצמו לחזק אותנו ולחשוב על הדברים שאנו מתמודדים עמם מדי יום. במפגש שטחנו, כל אחד בתורו ובשקיפות מלאה, את ההתמודדויות שמלווים אותנו, והרגשנו  שיש אנשים שמכילים את הדברים, ואף משתפים בניסיונם כדי לעזור. הרי בליבנו חקוקים זיכרונות קשים וכואבים, נטל של בית והתמודדות רגשית לא פשוטה.  לגברים קשה יותר לגדל ילדים לבדם, ובד בבד לשאת בעול הפרנסה הכבד. ובדיוק על זה יש לנו מענה הולם ומכובד במערך הפעילויות השונות של "לא אלמן ישראל" הם היחידים שמתמסרים אלינו בכל ליבם". ציין מ' בדבריו שיצאו מהלב.

"המפגש המשותף, השיח הפתוח, ההרצאות המאלפות, כל אלו העניקו לנו הרבה תעצומות נפש לצד עצות מעשיות להתמודדות עם מכלול הנושאים העומדים לפנינו. המפגש המקורי היה אמור להסתיים כבר בשעה 11 בלילה, אבל כולם נשארו עד השעות הקטנות. זה היה דבר יוצא דופן ומלא עוצמה". סיכם מ' את דבריו הנרגשים. וכך גם ענו ואמרו כל הנוכחים, אשר ציינו את סיעור המוחות שהעניק להם מבט מפוכח יותר על החיים.

הרב מאיר אקער מומחה ויועץ חינוכי, ויו"ר ארגון בנינו, שהנחה וניהל את הסדנה, ציין את הנחיצות שבהקמת הארגון. "אין ספק כי נעשית פריצת דרך בתחום שעד כה לא זכה לתשומת לב ראויה.  "מעולם לא היה דבר כזה", הוא אומר. "אלמנים רבים חשים בודדים במקרה הטוב ואבודים במקרה הפחות טוב. כל אחד מהם התמודד עם טרגדיה משלו ועם קשיים משלו, אבל זאת הייתה הפעם הראשונה שהם הרגישו לא לבד. תחושת ה"ביחד" נותן הרב כוח. הם מקבלים חיזוק אחד מהשני וזה דבר גדול".

כמו"כ סוכם על הקמת אגף מיוחד בארגון, בראשות הרב מנחם פרדימן, שירכז ויסייע את האלמנים בעולם השידוכים בפרק השני, עם כל המרכיבות מכל הבחינות, אשר יסייע ויעמוד לימנם.

"זה המפגש המיוחד מתוך סדרת מפגשים שאנו מקיימים לטובת האלמנים בערים נוספות בארץ", אומר הרב חיים מאיר פרנקל, מנכ"ל הארגון, "נכחו שם אברכים בעלי משפחות ברוכות ילדים מכל החוגים התורניים, שהגיעו לפרוק את קשייהם והתמודדויותיהם עם אנשים שחוו את אותן חוויות. בין המשתתפים –  תלמידי חכמים לצד אנשי עמל, כולם חברו כדי לקבל תמיכה ולהושיט יד אחים לעמיתים  המתמודדים עם טרגדיה דומה".

שיתוף